Rehvide müük
Rehvidevahetus.ee

Kogu info rehvidest

Vaadake millised on erinevad pakutavad rehvid, mille järgi rehve valida ning kuidas rehve kõige soodsamalt osta.

Rehvid

Rehvid, nende ostmine ning rehvivahetus on teemad, millest inimesed huvituvad peamiselt kaks korda aastas ning tavaliselt just siis, kui neid vahetama peab. Seda, et tuleks rehve vahetada, meenub näiteks kevadisel asfaldil sõites, kuuldes lõpmatut naastrehvide poolt tekitatud müra või hilissügisel, kui tulevad esimesed öökülmad, kuid all on endiselt suverehvid.

Siit postitusest leiate vastused erinevatele rehvidega seotud küsimustele, nagu milliseid rehve millisteks puhkudeks valida, mis on erinevate rehvide vahe, miks tasub osta autole uued rehvid ning palju muud kasulikku.

rehvid, suverehvid, talverehvid, lamellrehvid, naastrehvid

Telli rehvid internetist

Eestis on kümneid erinevaid rehvide müügile spetsialiseerunud ettevõtteid ning e-poode, kust leiate laia valiku erinevaid suve- talve- ja lamellrehve. Ostes rehvid internetist, säästate aega ning enamasti ka raha.

Rehvide müüjalt saate alati tasuta nõu, kuidas leida oma autole sobivad rehvid ning mille järgi endale rehve valida. Kui olete omale sobivad rehvid leidnud, saate seejärel otsida välja parima pakkumise täpselt nendele rehvidele.

Rehvid ning rehvivahetus Eestis

Suverehvid tuleb vahetada talverehvide vastu juba esimeseks maiks. Selleks ajaks peaksite olema otsustanud, kas võtta suveks kasutusele juba allolevad lamellrehvid, või spetsiaalselt suveks mõeldud suverehvid.

 • Suvel on lubatud sõita lamellrehvidega või suverehvidega
 • Naastrehvidega on suvel sõitmine on keelatud

Suverehvid

Suverehvid toimivad kõige paremini alates 7 kraadist (Celsius) ning tagavad hea haarduvuse ning juhitavuse alates sellest temperatuurist. Suverehvid on reeglina vaiksemad kui talverehvid ning samuti on kütusekulu suverehvidega sõitmisel väiksem. Eesti seaduste kohaselt tohite suverehvidega sõita alates 1. maist kuni 1. detsembrini. Suverehve on vaid ühte tüüpi, mis teeb ka nende ostmise/valimise lihtsamaks, kui näiteks talverehvide puhul. Lisaks on suverehvid enamus juhtudel ka odavamad.

suverehvid, lamellrehvid

Miks valida suveks suverehvid?

Suverehvid toimivad kõige paremini alates 7 kraadist (Celsius) ning tagavad hea haarduvuse ning juhitavuse alates sellest temperatuurist. Suverehvid on reeglina vaiksemad kui talverehvid ning samuti on kütusekulu suverehvidega sõitmisel väiksem. Eesti seaduste kohaselt tohite suverehvidega sõita alates 1. maist kuni 1. detsembrini. Suverehve on vaid ühte tüüpi, mis teeb ka nende ostmise/valimise lihtsamaks, kui näiteks talverehvide puhul. Lisaks on suverehvid enamus juhtudel ka odavamad.

1. Parem haarduvus ja tundlikkus

Suverehvidega sõites on rool täpsem (lihtsam roolida) ning kiirem. Eriti annab see tunda, kui sõidate suverehvidega kurvilisematel teedel. Suverehvide pehme kummisegu teeb möödapõiked takistustest lihtsamaks ning kiiremaks.

2. Suverehvid on mõeldud ainult suveks

Suverehvid on disainitud täpselt selliselt, et nende parimad omadused tulevad välja, kui sõidate soojade ilmade ning sellele omastes teetingimustes.

3. Kui sõidate palju

Suverehvid tasub valida ka sel juhul, kui plaanite sõita näiteks rohkem kui 5000km suve jooksul. Seda ennekõike sellepärast, et pole mõtet kulutada tunduvalt kallimaid lamellrehve ajal, kus need ei anna autole midagi juurde. Lisaks säästate ka kütusekulult.

Suverehvide müük soodsalt internetist

Otsite soodsa hinnaga kvaliteetseid suverehve? Oleme välja otsinud parimad suverehvide tootjad aastal 2020 ning 2021. Meie ülevaatest: suverehvid leiate kogu info suverehvidest.

Kasutatud suverehvid

Kui teid huvitavad kasutatud suverehvid, vaadake sellest lähemalt kokkuvõttest: kasutatud suverehvid.

kasutatud rehvid, kasutatud suverehvid

Lamellrehvid

Lamellrehvide valimisel tasub meeles pidada, et neid on peamiselt kahte sorti: "Kesk-Euroopa lamellrehvid" ning "tavalised lamellrehvid".

Kesk-Euroopa lamellrehvid

Lamellrehvid, mida kutsutakse Kesk-Euroopa lamellrehvideks, ei sobi meie külmade talvedega ning on mõeldud eelkõige aastaringseks kasutuseks riikides, kus on soojem kliima.

Kesk-Euroopa jaoks mõeldud lamellrehvid (mis Eesti talveks ei sobi) tunnete ära selle järgi, et neil on küll M+S tähis, kuid puudub kolme mäetipu ning lumehelbe märgis rehvil. Samuti on sellist tüüpi lamellrehvid odavamad, kui need mis mõeldud külmematesse oludesse.

Kuna erinevad rehvide müüjad pakuvad müügiks tihtipeale mõlemat sorti lamellrehve, tasub olla tähelepanelik, et rehvil oleks peal vastavad märgised.

Lamellrehvid aastaringseks kasutamiseks

Lamellrehvid, millel on olemas vastavad märgistused (kolme mäetipu pilt mille keskel on lumehelves - inglise keeles - mountain snowflake) on sobivad kasutamiseks talvel ka nendes riikides, kus on talverehvide kasutamine seadusega kohustatud.

lamellrehvide tähis, lamellrehvid, lamellrehvid talveks

Miks valida lamellrehvid?

1. Soovite osta rehvid vaid ühe korra

Kui olete otsustanud osta vaid ühed rehvid aastas, et nendega saaks aastaringselt sõita.

2. Teil pole ruumi rehvide hoiustamiseks

Kui teil pole näiteks kohta, kus hoida mitut paari rehve, on lamellrehvid hea valik, kuna teil on vaid ühed rehvid, mis on autol koguaeg all.

3. Sõidate suvel vähem (kui nt 5000km)

Kui te sõidate suvel pigem vähe, on lamellrehvid just teile sobilikud. Kuna lamellrehvid on kallimad, kui suve- või talverehvid, aga need on siiski disainitud ka lumisteks tingimusteks, säästate vähem suvisel ajal sõitmisega oma rehve olulisel määral.

Kui teid huvitab teema, millised rehvid talveks valida, vaadake lähemalt postitust: lamellrehvid vs talverehvid - millised rehvid omale talveks valida?

Millised rehvid valida?

Soovitame valida suveks ikka suverehvid ning talveks selle jaoks spetsiaalselt tehtud talverehvid ehk naastrehvid. Ikka selleks, et sõitmine oleks ohutum ning mugavam. Meie kliimas võib ette tulla ka väga lume- ja jäärohkeid külmaperioode ning valides talveks naastrehvid, saate minna kindla peale välja.

Kasutatud rehvid

Kuna rehvide ostmine on vaid üks paljudest auto ülalpidamise kuludest, võib tunduda hea mõte säästa just rehvide ostmiselt, ehk otsustada kasutatud rehvide kasuks. Siinkohal toome välja erinevad põhjused, miks tasub kasutatud rehvide asemel osta ikkagi uued rehvid.

Miks ei tasu osta kasutatud rehve?

Rehvidel on otsene mõju teie turvalisusele, ehk ostes kasutatud rehvid, võite enda teadmata saada rehvid, mis on kahjustatud. Kasutatud või pikalt seisnud rehvid võivad juba seismisest olla kahjustatud, samuti võib rehvidel olla esialgselt nähtamatutes kohtades esineda kahjustusi.

Millise rehvitootja rehve valida?

Siinkohal on raske tuua välja ühte parimat rehvitootjat või konkreetset rehvi. Palju oleneb rehvide valikul ka teie sõitude hulgast, sõidustiilist ning maastikust mille peal sõidate. Lisaks peaks silmas pidama ka eelarvet ning seda, et saaksite maksimaalse sõidumugavuse (heli, juhitavus, kütusekulu).

Rehvid soodsalt internetist

Kui soovite osta rehve soodsalt internetist, vaadake lähemalt vajutades siia. Oleme välja toonud hea hinna- ja kvaliteedisuhtega konkreetsed tooted ning reastanud sinna ka erinevad poed, kust neid läbi interneti osta saate.

Ostes rehvid internetist, on teil kerge eelis kohapealt ostmise ees, kuna saate ennem otsida välja endale sobivad rehvid ning seejärel leida parima pakkumise erinevatest interentis olevatest rehvipoodidest.

Rehvide mõõdud ja tellimine

Rehvide internetist tellimiseks, peate kindlasti teadma millise mõõduga rehve teil vaja on. Rehvidel on laius, kõrgus ning diameeter, mis on ka rehvidele märgitud. Lisaks rehvidel olevatele märgistele, saate leida oma autole sobivate rehvide mõõdud näiteks Maanteeameti registrist või auto tehnilisest passist.

Rehvide eest maksmine (rehvid järelmaksuga)

E-poodides saate Eestis maksta enamasti pangalingi kaudu ning mõnel juhul ka näiteks sularahas, kui otsustate rehvidele ise lattu järele minna. Samuti pakuvad paljud rehvipoed võimalust tasuda rehvide eest järelmaksuga. See võib erinevates poodides küll erineda, kuid seda pakuvad enamus Eesti populaarseimatest e-poodidest.

Sisu on täiendamisel....

...

Rehvitööde hinnad

al. € 30

Rehvivahetus
 • 4 Rehvi täisvahetus
 • Rehvide tasakaalustamine
 • Kontaktivaba rehvivahetus
Broneeri aeg

€35/h

Remondi- ja hooldustööd
 • Õlivahetus
 • Velgede parandus
 • Rehvide parandus
Broneeri aeg

€ 40/h

Elektriku tööd
 • Diagnostika
 • Autoalarmid
 • Pardaelektroonika
Broneeri aeg

Rehvid

Uued rehvid tagavad teile maksimaalse võimaliku pidamise, sõidumugavuse ning turvalisuse. Kasutatud rehvide puhul ei tea te kunagi, kas need võivad olla kahjustatud näiteks kasvõi lihtsalt pikalt seismisest. Alati ostke võimalusel ikkagi uued rehvid, kuna teie turvalisus on hindamatu.

Rehvide kulumist peaks jälgima jooksvalt iga kuu- või paari tagant. Kindlasti võiks rehvirõhku kontrollida umbes korra kuus. Rehvide mustrit ja selle sügavust saab mõõta mitut moodi ka iseseisvalt (nt mündiga mõõtmine), kuid vastavate oskuste puudumistel saate abi alati lähimast rehvitöökojast.

Meie külmade talvede jaoks tasub alati valida ikka selleks spetsiaalselt valmistatud talverehvid. Naastrehvid tagavad teile hea pidamise ka libedamates tingimustes. Lamellrehvide valimisel vaadake kindlasti, et tegu oleks meie kliimasse sobivate rehvidega, ehk lamellrehvid, millel on peal vastavad märgistused.

Peale rehvivahetust pole pajudel inimestel kohta, kuhu jätta oma rehvid järgmist hooaega ootama. Sellistel puhkudel tulevad teile appi erinevad rehvitöökojad, kes pakuvad rehvide hoiustamist (rehvihotell). Rehvide hoiustamise hinnad algavad juba 25€ hooaja kohta ning sellist teenust pakuvad paljud rehvidega ning rehvitöödega tegelevad ettevõtted.

Teie vanad autorehvid saate viia erinevatesse rehvide kogumispunktidesse. Mitu MTÜ'd pakuvad rehvide utiliseerimise võimalust ning rohkem infot selle kohta leiate vajutades SIIA. Lugege lähemalt rehvide taaskasutusest ning sellega seonduvast meie kokkuvõttest: rehvide utiliseerimine.

Rehvivahetuse broneerimine

Rehvid ning rehvitööd

rehvivahetus tallinnas

Rehvivahetus Tallinnas ja Tartus kvaliteetselt ja soodsalt

Otsite kvaliteetset rehvide vahetamise teenusepakkujat? Olete õigel rehvitöökoja kodulehel! Vaadake millised on parimad rehvitöökojad Tallinnas ja Tartus.

Rehvivahetus
rehvide utiliseerimine, rehvide taaskasutamiskeskus, kasutatud rehvide kogumispunkt
Rehvide utiliseerimine
 • Rehvide kogumispunkt

Rehvide utiliseerimine, kuhu saab kasutatud rehve viia? Lugege, kuhu viia oma kasutatud rehvid tasuta.

rehvid, talverehvid, suverehvid, lamellrehvid, ms rehvid, soodsad rehvid, rehvipood
Rehvid
 • Kogu info rehvidest

Vaadake milliseid rehve pakutakse, mille järgi rehve valida ning kuidas leida soodsalt rehvid.

rehvide müük, rehvide müük tallinnas, rehvide müük tartus, rehvi e-pood
Rehvide müük
 • Kuidas osta rehve?

Kuidas otsustada, millised rehvid on parimad? Lugege juhendit, kuidas valida õigeid rehve.

suverehvid, soodsad suverehvid, suverehvide müük, kasutatud suverehvid
Suverehvid
 • Info suverehvidest

Miks valida suveks just suverehvid ning kuidas leida soodsa hinnaga suverehve internetist.

rehvitööd, rehvitöökoda, rehvide parandus, rehvi parandus
Rehvitööd
 • Info rehvitöödest

Millised on levinud rehvitööd ning kui palju need maksavad. Vaadake lähemalt rehvitöödest.

talverehvid, naastrehvid, lamellrehvid, ms rehvid, naelrehvid, naelkummid
Talverehvid
 • Info talverehvidest

Talverehvid ehk naastrehvid on parim valik talvisteks sõitudeks. Loe lähemalt talverehvidest.

+